Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>A=Ізмайлов Я$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
Категорія:    
1.

Ізмайлов Я. О. 
Облік і аналіз капітальних інвестицій: організація і методика (на матеріалах гірничо-збагачувальних підприємств) : автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / Я. О. Ізмайлов; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. Вадима Гетьмана". - К., 2009. - 20 c. - укp.

Уточнено поняття, склад і зміст функцій капітальних інвестицій, запропоновано їх класифікацію за цільовим призначенням з удосконаленням обліково-звітних документів. Розроблено методичні засади обліку джерел фінансування капітальних інвестицій. Удосконалено структуру аналітичного обліку, організацію технології облікового процесу та модель автоматизованого обліку капітальних інвестицій. Запропоновано методику поетапного аналізу капітальних інвестицій з визначенням інтегрального індексу їх інноваційної якості, а також їх комплексного еколого-економічного аналізу з розрахунком ефекту від вкладень у природоохоронні заходи. Вдосконалено методику оцінювання інвестиційного потенціалу підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.545.1-149.34 + У053.9(4УКР)305.451-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА367533 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кожухова Т. В. 
Облік міжнародних операцій : навч. посіб. для студентів ВНЗ / Т. В. Кожухова, І. А. Карабаза, Я. О. Ізмайлов, Л. І. Лежненко; ДВНЗ "Криворіз. нац. ун-т". - Кривий Ріг : Діонат, 2014. - 235 c. - укp.

Розглянуто міжнародну діяльність і організацію обліку міжнародних операцій. Акцентовано увагу на нормативно-правовому регулюванні таких операцій в Україні. Викладено основні положення договорів (контрактів) у міжнародній діяльності. Розкрито поняття зовнішньоекономічного договору (контракту) і його функції. Висвітлено основні форми розрахунків за зовнішньоекономічними операціями та їх відображення в бухгалтерському обліку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)258 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА781087 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ізмайлов Я. О. 
Облік імпорту основних засобів для інвестиційно-інноваційного розвитку підприємств / Я. О. Ізмайлов // Бізнес Інформ. - 2016. - № 4. - С. 189-196. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Мета роботи - визначення напрямків підвищення достовірності, прозорості та систематизованого відображення в бухгалтерському обліку імпортованих основних засобів для інвестиційно-інноваційного розвитку підприємств з урахуванням міжнародної практики та національних особливостей. Проаналізовано динаміку макроекономічних показників імпорту, які впливають на інвестиційно-інноваційний розвиток України. Надано тлумачення категорії "основні засоби" з метою їх відображення в бухгалтерському обліку. Представлено методику обліку та оцінки іноземних основних засобів за національними та міжнародними стандартами звітності, залежно від способу надходження, що будуть задіяні в інвестиційно-інноваційному розвитку підприємства. Обгрунтовано систематизований поетапний порядок обліку купівлі імпортованих основних засобів інвестиційно-інноваційного призначення національним підприємством-імпортером з альтернативними варіантами відображення курсових різниць.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-145.711-149.312

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Ізмайлов Я. О. 
Активізація інвестиційно-інноваційного розвитку економіки України через удосконалення бухгалтерського обліку й аналізу іноземних інвестицій / Я. О. Ізмайлов // Проблеми економіки. - 2016. - № 2. - С. 26-33. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета роботи - обгрунтування та подання рекомендацій з удосконалення бухгалтерського обліку й економічного аналізу іноземних інвестицій для інвестиційно-інноваційного розвитку економіки України. Проаналізовано динаміку макроекономічних показників іноземних інвестицій, які мають прямий вплив на інвестиційно-інноваційний розвиток України. Визначено та систематизовано основні проблеми інвестиційно-інноваційного розвитку та наведено місця України у світових рейтингах за слабкими позиціями економіки. Подано тлумачення категорії "іноземні інвестиції" з метою їх застосування у бухгалтерському обліку й економічному аналізі. Запропоновано шляхи вдосконалення обліково-аналітичних процедур іноземного інвестування для створення прозорих і зрозумілих правил ведення іноземцями бізнесу в Україні. Обгрунтовано позитивний вплив поданих рекомендацій на інвестиційно-інноваційний розвиток економіки України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4Укр)20-14.714 + У053.9(4Укр)0-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Ізмайлов Я. О. 
Впровадження позитивного досвіду реформ зарубіжних країн для забезпечення інвестиційно-інноваційного розвитку економіки України / Я. О. Ізмайлов // Бізнес Інформ. - 2016. - № 6. - С. 66-73. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Досліджено особливості економічного розвитку провідних економік світу, визначено їх індивідуальні особливості та обгрунтовано можливості адаптації позитивного досвіду для застосування в національній моделі інвестиційно-інноваційного розвитку України. Відображено основні проблеми соціально-економічного розвитку України. Проведено аналіз реформ та їх результатів у Німеччині та Японії після II світової війни, у Китаї і після "Великого стрибка", у "східноазійських тигрів", США та Польщі з визначенням позитивного досвіду для України. Обгрунтовано, що в глобальній економічній конкуренції виграють держави, які забезпечують сприятливі умови для інвестиційно-інноваційної діяльності, пов'язані з розробленням, упровадженням і використанням нової техніки та технологій. На основі позитивного досвіду реформ провідних економік світу запропоновано шляхи забезпечення інвестиційно-інноваційного розвитку економіки України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-183 + У9(4УКР)0-55 + У9(4УКР)0-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Ізмайлов Я. О. 
Розвиток методології економічного аналізу господарської діяльності підприємств у постіндустріальній економіці / Я. О. Ізмайлов // Проблеми економіки. - 2016. - № 3. - С. 165-174. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Мета роботи - критичний аналіз і подальший розвиток методології аналізу господарської діяльності підприємств для постіндустріальної економіки. Обгрунтовано, що розвиток методології економічного аналізу повинен здійснюватись у напрямку створення передумов, за яких забезпечується можливість за результатами аналітичних розрахунків діагностувати та контролювати тенденції поліпшення кількісних і якісних параметрів виробничо-господарської діяльності підприємств для прийняття ефективних управлінських рішень. Доведено, що теоретико-методологічна конструкція економічного аналізу в умовах постіндустріальної економіки потребує удосконалення. Здійснено критичний аналіз думок провідних учених-аналітиків щодо сутності та класифікації принципів, методів і методик економічного аналізу. Уточнено сутність принципів, рекомендовано види та методи аналізу, що дозволять бухгалтерам, аналітикам, аудиторам, контролерам та іншим суб'єктам краще розуміти й ефективно використовувати теоретично-методологічні аспекти економічного аналізу на практиці. Сформовано порядок застосування методів економічного аналізу залежно від фаз інвестиційно-інноваційного процесу на підприємствах.


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9(4УКР)29 в

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Ізмайлов Я. О. 
Формування принципів бухгалтерського обліку господарської діяльності підприємств у контексті інвестиційно-інноваційного розвитку економіки України / Я. О. Ізмайлов // Бізнес Інформ. - 2016. - № 10. - С. 329-337. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Мета роботи - критичний аналіз і теоретичне вдосконалення принципів бухгалтерського обліку (БО) та подання звітності про фінансові результати господарської діяльності підприємств у контексті інвестиційно-інноваційного розвитку економіки України. Запропоновано оновлене тлумачення системи принципів, яка доповнена новими елементами - подвійністю та документальною реєстрацією. Запропонована модернізація принципів БО надасть змогу: удосконалити теоретичну основу БО; створити практичні вказівки бухгалтеру до дії; правильно формувати найважливіші показники діяльності суб'єкта господарювання; одержувати достовірну фінансову інформацію і в цілому надасть змогу ефективно управляти підприємством. Удосконалена система принципів БО забезпечить одержання облікової інформації, яка дозволить приймати раціональні управлінські та зважені інвестиційно-інноваційні рішення.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Ізмайлов Я. О. 
Експортні операції та їх відображення в системі бухгалтерського обліку на підприємствах України / Я. О. Ізмайлов // Вісн. Криворіз. нац. ун-ту : зб. наук. пр. - 2015. - Вип. 39. - С. 127-132. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розглянуто відображення експортних операцій в системі обліку на підприємствах України на етапі євроконвергенції національних регламентів бухгалтерського обліку, тобто приведення їх у відповідність з Директивою Ради 2013/34/ ЄС. Охарактеризовано особливості і проблеми обліку відповідних операцій та їх вплив на формування доходів та фінансових результатів підприємств-експортерів. Уточнено теоретичні засади побудови системи бухгалтерського обліку експортних операцій з огляду на те, що сума доходу в іноземній валюті визначається шляхом перерахунку в гривні з використанням валютного курсу, який діє на дату здійснення операцій і не перераховується надалі у зв'язку зі зміною валютного курсу. Розроблено і викладено чітко визначений порядок обліку курсових різниць від експортної діяльності на умовах передоплати та відстрочення оплати для підприємств, що є резидентами України, встановлення моменту визнання доходів і витрат від здійснення експортних операцій. Запропоновано кореспонденцію рахунків з обліку експортних операцій на підприємствах України для випадків, коли першою подією є одержання оплати за експортну поставку та коли першою подією є відвантаження товару на експорт. Визначено напрями підвищення достовірності, прозорості та аналітичної спрямованості облікової інформації про експортні операції з урахуванням міжнародної практики та національних особливостей їх здійснення.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-449.312

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72501 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Ізмайлов Я. О. 
Аналіз державно-приватного партнерства в Україні та світі / Я. О. Ізмайлов, І. Г. Єгорова // Бізнес Інформ. - 2019. - № 1. - С. 60-67. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Проведено аналіз здійснення державно-приватного партнерства в Україні й інших країнах світу, зокрема в країнах Європейського та Євразійського Союзів. Доведено, що державно-приватне партнерство поки що не набуло широко розповсюдження через недостатньо відпрацьований механізм його реалізації. Обірунтовано, що використання удосконаленого механізму державно-приватного партнерства як ефективної форми інтеграційної взаємодії бюджетних установ і приватного сектора на засадах соціальної відповідальності та сталого розвитку національної економіки дозволить залучити в бюджетну сферу приватні інвестиції, що спрямовані на поліпшення якості товарів і послуг, а також забезпечення ефективної господарської діяльності. Встановлено, що не існує еталонної форми державно-приватного партнерства, тому що різноманітність комбінацій співпраці між державним і приватним секторами залежить від країни, регіону, напрямку діяльності, галузей, суб'єктів та об'єктів співпраці, характеристик проектів і від багатьох інших чинників. На підставі аналізу практики впровадження та підтримки державно-приватного партнерства в економічно розвинених країнах світу обгрунтовано, що кожна країна використовує свої інструменти сприяння розвитку соціального партнерства шляхом скоординованої діяльності урядів, органів державної і місцевої влади та приватних партнерів. Здійснено аналіз державно-приватного партнерства в Україні, країнах Європейського та Євразійського Союзів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У521,02 + У9(4УКР)21,02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Ізмайлов Я. О. 
Розвиток системи обліку та оподаткування операцій з цінними паперами / Я. О. Ізмайлов // Бізнес Інформ. - 2019. - № 7. - С. 231-239. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета робота - узагальнення проблем ринку цінних паперів України та розробка пропозицій щодо розвитку системи обліку та оподаткування операцій з цінними паперами. Наведено тлумачення таких категорій, як "цінні папери", "фінансові інвестиції", "фінансові активи" та "фінансові інструменти" з метою їх застосування в бухгалтерському обліку та оподаткуванні. Наведено узагальнену класифікацію цінних паперів для потреб обліку й оподаткування. Визначено особливості функціонування фондового ринку України та відносин, що виникають під час розміщення, обігу цінних паперів і провадження професійної діяльності в цій сфері. Запропоновано стратегічні напрямки розвитку ринку цінних паперів в Україні. Виявлено та згруповано за напрямками розв'язання основні проблеми обліку та оподаткування операцій з цінними паперами в Україні. Обгрунтовано порядок відображення операцій з цінними паперами на рахунках бухгалтерського обліку та визначено особливості їх оподаткування. Запропоновано шляхи вдосконалення обліку та оподаткування операцій з цінними паперами, що дозволяють створити прозорі та зрозумілі правила для інвесторів та зацікавлених суб'єктів. Обгрунтовано позитивний вплив поданих рекомендацій на інформаційно-аналітичне забезпечення господарської діяльності підприємств та економіки України в цілому.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-145.728.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Ізмайлов Я. О. 
Удосконалення підготовки майбутніх фахівців з обліку та оподаткування через реалізацію концепції дуальної освіти / Я. О. Ізмайлов, В. О. Осмятченко // Бізнес Інформ. - 2019. - № 10. - С. 177-183. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета роботи - узагальнення проблем і розробка пропозицій щодо вдосконалення підготовки майбутніх фахівців з обліку та оподаткування через реалізацію концепції дуальної освіти. Наведено характеристику дуальної освіти, яка передбачає поєднання навчання осіб у закладах освіти з навчанням на робочих місцях (на підприємствах, в установах та організаціях) для набуття певної кваліфікації, як правило, на договірних засадах. Представлено практичний досвід здійснення реформи публічних фінансів в Україні за допомогою реалізації першого в країні пілотного проекту дуальної форми навчання на підставі розробленої Університетом державної фіскальної служби України освітньо-професійної програми підготовки магістрів "Фіскальне адміністрування". Викладено пропозиції щодо вдосконалення змістовно-якісної насиченості магістерських програм з обліку та оподаткування. Обгрунтовано потребу та розроблено рекомендації щодо навчання за англомовними магістерськими програмами з визначенням перспектив і переваг для здобувачів вищої освіти. Доведено, що дуальна форма навчання дозволить здобувачам вищої освіти: набути теоретичних і практичних компетентностей із забезпеченням їх вдалого поєднання; сформуватись як кваліфіковані фахівці, які мають не тільки належний фаховий рівень, але й здатні ефективно працювати в команді, вміло адаптуючись до швидкозмінюваних умов ринку; опанувати тонкощі професійних навичок з обраного виду діяльності; розширити кругозір і вдосконалити критичне мислення; відвідувати лекції провідних науковців та менторів, а також тренінги за участю фахівців-практиків національних і міжнародних компаній; сформувати позитивне ставлення до державних органів і державної служби; потрапити в професійні "ліфти"; перетворити рутинну бюрократичну роботу на креативний цікавий процес; бути частиною та інструментом реформ державного управління України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226р3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Ізмайлов Я. О. 
Шляхи вирішення проблем податкового консультування в Україні з використанням досвіду зарубіжних країн / Я. О. Ізмайлов, І. Г. Єгорова // Бізнес Інформ. - 2020. - № 7. - С. 262-269. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета роботи - аналіз теоретичних і практичних засад функціонування національного інституту податкового консультування та можливості впровадження передового досвіду розвинутих країн Європи для імплементації організаційно- правового регулювання та визначення вектора розвитку ринку податкового консалтингу в Україні. Визначено, що податкове консультування є видом професійної діяльності щодо надання замовнику (особі, яка потребує консультацій) на оплачуваних засадах послуг, сприяння належному виконанню платниками податків і зборів, податковими агентами та іншими особами обов'язків, передбачених законодавством про податки та збори. Доведено, що інститут податкового консультування в Україні знаходиться на етапі зародження. Тому важливим є вивчення особливостей досвіду зарубіжних країн щодо застосування такого консультування. Обгрунтовано, що в країнах Європейського Союзу законодавчо врегульовані майже всі процеси організації податкового консультування, яке виступає значною частиною ділової інфраструктури, а також однією з конкурентних переваг для розвитку бізнесу. Визначено, що міжнародний інститут податкового консультування в Європі представлений двома професійними організаціями: Європейською Конфедерацією податкових консультантів та Європейською федерацією податкових радників, до складу яких входять 33 національні організації з 26 європейської держав, що об'єднують більше, ніж 200 000 фахівців. Визначено та згруповано основні проблеми та фактори, які суттєво гальмують розвиток національної індустрії податкового консультування в Україні. Враховуючи досвід зарубіжних країн Європи для розвитку національної консалтингової індустрії в контексті підвищення її конкурентоспроможності та забезпечення розвитку, запропоновано основні заходи з удосконалення податкового консультування в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Бухгалтерський облік та оподаткування в умовах застосування інформаційних технологій: теорія і практика : [колект.] монографія / В. О. Осмятченко, С. В. Шевчук, Я. О. Ізмайлов, В. Л. Андрущенко, Ю. І. Мискін, Т. В. Тучак, Ю. В. Панура, Л. М. Кашпур, Т. А. Калита; ред.: В. О. Осмятченко; Університет державної фіскальної служби України. - Ірпінь : Ун-т ДФС України, 2020. - 393 c. - (Серія "Податкова та митна справа в Україні"Податкова та митна справа в Україні; 159; 159). - Бібліогр.: с. 365-385 - укp.

Викладено теоретичні, методологічні питання організації бухгалтерського обліку та оподаткування в умовах застосування інформаційних технологій. Досліджено концепцію побудови та класифікації програмного забезпечення автоматизованої системи бухгалтерського обліку і оподаткування в історичному аспекті. Висвітлено розвиток теоретичних положень інформаційних систем обліку і оподаткування. Наведено методологічні підходи до моделювання базових компонентів інформаційної системи обліку і оподаткування. Розглянуто підходи щодо вдосконалення комп’ютеризованої системи підтримки прийняття управлінських рішень в обліку та оподаткуванні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226.13-211.852

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА848169 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Ізмайлов Я. О. 
Бухгалтерський облік та аналіз господарської діяльності підприємств в умовах інвестиційно-інноваційного розвитку економіки України : автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.09 / Я. О. Ізмайлов; Житомирський державний технологічний університет. - Житомир, 2018. - 41 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-145.714 + У053.9(4УКР)290-55 + У053.9(4УКР)290-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА436792 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
15.

Ізмайлов Я. О. 
Розвиток комп'ютеризованих інформаційних систем обліку й оподаткування в умовах глобалізації та цифровізації економічних відносин / Я. О. Ізмайлов, В. О. Осмятченко, І. Г. Єгорова, Р. О. Барицький // Бізнес Інформ. - 2022. - № 10. - С. 145-151. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Обгрунтовано вплив комп'ютеризованих інформаційних систем обліку й оподаткування на формування якісної інформації в умовах глобалізації та цифровізації економічних відносин. Доведено, що становлення інформаційного суспільства передбачає підпорядкування економічного зростання якісним параметрам соціального та економічного розвитку, оскільки подальший прогрес визначатиметься не стільки виробництвом товарів, скільки розширеним використанням інформації. Визначено, що інформація є фактором глобалізації в умовах інформаційного суспільства, тому національні стратегії економічного розвитку країн світу повинні будуватися з урахуванням специфіки й основних тенденцій глобалізаційних процесів, маючи підгрунтям концепцію сталого розвитку. Обгрунтовано, що цифрова економіка складається з трьох основних частин, а саме: розвиток і підтримка інфраструктури, електронний бізнес та електронна комерція. Зазначено, що для ефективного функціонування та розвитку кожної складової цифрової економіки потрібна чітка система обліку й оподаткування, яка буде давати якісну, достовірну та повну інформацію для прийняття управлінських рішень. Запропоновано перелік основних напрямків розвитку цифрових соціально-економічних відносин в умовах глобального співробітництва. Визначено, що компіютеризована інформаційна система управління підприємством - це сукупність економіко-математичних методів і моделей, технічних, програмних, технологічних засобів і рішень, а також наявність спеціалістів для обробки інформації та прийняття управлінських рішень. Найбільш популярними в Україні є інтегровані корпоративні інформаційні системи "Парус", "Галактика", "BAS", SAP R/3 (SAP AG) тощо, а правильне обрання підприємством типу інформаційної системи потребує класифікації таких систем за критерієм комплексності виконуваних функцій і завдань на підприємстві. Доведено, що використання компіютеризованих інформаційних систем в обліку й оподаткуванні приводить до спрощення адміністрування, забезпечує складання достовірної, зрозумілої та зіставної фінансової й управлінської звітності, впорядкування внутрішніх зв'язків між відділами бухгалтерських, економічних, контрольних служб і підвищення аналітичної цінності відомостей про фінансову-господарську діяльність підприємства в цілому та окремих її важливих ланок зокрема. Пропонується в системі обліку й оподаткування виділяти декілька зрізів інформації про господарську діяльність підприємства, до яких належить облікова, аналітична, прогнозна й управлінська інформація. Кожен із зазначених інформаційних блоків відчуває на собі вплив певної групи чинників, потребує розв'язання низки проблем і має резерви підвищення організаційно-якісного рівня. Побудовано загальний алгоритм автоматизованого процесу обліку й оподаткування будь-яких господарських операцій через моделювання. Розглянуті проблеми комп'ютеризації інформаційних систем обліку й оподаткування та запропоновані рекомендації щодо їх вирішення створюють базу для продовження досліджень у напрямку вдосконалення методології, методики та організації обліку й оподаткування господарської діяльності підприємств в умовах глобалізації та цифровізації економіки.



Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Податкова система : навч. посіб. / В. Л. Андрущенко, Т. В. Тучак, В. О. Осмятченко, Я. О. Ізмайлов, Ю. В. Панура, Л. М. Кашпур, Т. А. Калита, Т. О. Скоромцова, О. С. Іванишина, М. О. Лепеха; Університет державної фіскальної служби України. - Ірпінь : Ун-т ДФС України, 2020. - 491 c. - (Серія "Податкова та митна справа в Україні"; т. 155). - Бібліогр.: с. 472-476 - укp.

Викладено теоретичні і практичні питання організації та функціонування податкової системи України відповідно до вимог Державного стандарту підготовки бакалаврів за галуззю "Управління та адміністрування" на основі чинного законодавства України з питань оподаткування та податкового регулювання. Розглянуто історичні аспекти становлення та розвитку податкової системи, її структуру та функції. Значну увагу приділено висвітленню особливостей справляння податків і зборів в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА864011 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Імплементація європейських цінностей та технологій оподаткування в Україні : монографія / В. Л. Андрущенко, Т. В. Тучак, Л. М. Кашпур, І. А. Прокопенко, Н. М. Борейко, Т. О. Скоромцова, М. В. Стадник, Я. О. Ізмайлов, В. О. Осмятченко, С. І. Лекарь, Ю. В. Панура, О. С. Іванишина, І. І. Порохнюк, М. Дражанова; ред.: В. Л. Андрущенко; Університет державної фіскальної служби України. - Ірпінь : Університет ДФС України, 2020. - 283 c. - (Серія "Податкова та митна справа в Україні"; т. 142). - Бібліогр.: с. 269-283 - укp.

Монографія містить дослідження комплексу актуальних тем, пов’язаних з імплементацією європейських цінностей та технологій оподаткування в Україні. У процесі виконання науково-дослідної теми розкрито соціально-перерозподільну функцію оподаткування, фіскально-адміністративні технології в Євросоюзі. Вказано напрями вирішення проблеми виведення прибутку в офшори. Звернено увагу на досвід імплементації європейських цінностей та інноваційних технологій оподаткування в Чеській Республіці. Розраховано на науковців і практиків податкової справи, викладачів навчальних дисциплін фінансово-податкового циклу, аспірантів, магістрантів і студентів, усіх кого цікавить функціонування та перспективи розвитку вітчизняної податкової системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)2 + Х829(4)2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА865596 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Ізмайлов Я. О. 
Національні та зарубіжні особливості обліку й оподаткування поліпшення та ремонтів необоротних активів / Я. О. Ізмайлов, І. Г. Єгорова, О. О. Морозюк // Бізнес Інформ. - 2023. - № 4. - С. 130-136. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета роботи - систематизація та обгрунтування національних і зарубіжних особливостей обліку й оподаткування поліпшення та ремонтів необоротних активів. Доведено, що через вкладення коштів у поліпшення необоротних активів досягається ефективність господарської діяльності підприємства, а порівняно з придбанням чи створенням нових об'єктів необоротних активів поліпшення та ремонти потребують значно менших витрат коштів та здатні за відносно короткі терміни і порівняно невеликі кошти підвищити продуктивність господарської діяльності підприємств. Запропоновано трактувати поліпшення як комплекс заходів, спрямованих на підтримання об'єктів необоротних активів у робочому стані з елементами поліпшення первісно очікуваних економічних вигод, а також на збільшення майбутніх економічних вигод, первісно очікуваних від використання таких об'єктів. Таке тлумачення поліпшення дозволить віднести до нього ремонти та технічне обслуговування з елементами модифікації чи модернізації окремих частин об'єкта, що відповідає потребам сучасного виробництва та підвищує об'єктивність оцінки вартості необоротних активів, які зазнали відповідного поліпшення. Обгрунтовано національні та зарубіжні особливості обліку й оподаткування поліпшення та ремонтів необоротних активів. Визначено основні проблеми обліку й оподаткування поліпшення та здійснення поточних ремонтів необоротних активів, серед яких основними є: довільне тлумачення терміна "поліпшення" та різноманітна і неузгоджена класифікація видів поліпшення необоротних активів у практиці обліку й оподаткування за відсутності чіткого розкриття цього поняття в національних і міжнародних нормативно-правових актах. Відсутність спеціально призначених рахунків для обліку витрат з ремонту необоротних активів та недостатня аналітична спрямованість субрахунків до рахунку 15 "Капітальні інвестиції" для відображення поліпшення необоротних активів - через відсутність системної класифікації таких витрат; нерегламентованість у нормативно-правових актах процесу визначення випадків, коли здійснення того чи іншого виду робіт з ремонту чи поліпшення приводить, а коли не приводить до зростання майбутніх економічних вигод, первинно очікуваних від використання об'єкта, що ускладнює порядок обліку та встановлення величини можливої зміни оцінки необоротних активів. Запропоновано перелік основних напрямків розвитку цифрових соціально-економічних відносин в умовах глобальної співпраці. Для вдосконалення системи обліку й оподаткування поліпшення та ремонтів необоротних активів пропонується: доопрацювання нормативно-правових актів у частині розкриття поняття "поліпшення" та наведення єдиної обгрунтованої класифікації його видів, яке сприятиме адекватному поданню інформації про витрати з поліпшення необоротних активів і повнішому забезпеченню інформаційних потреб аналізу; визначення основних рахунків і методичних рекомендацій з обліку цих витрат, особливо з урахуванням видів поліпшення, що дозволить уникати можливих помилкових бухгалтерських записів і полегшити формування інформаційної бази аналізу. Розглянуті проблеми обліку й оподаткування поліпшення та ремонтів необоротних активів та запропоновані рекомендації щодо їх вирішення створюють базу для продовження досліджень у напрямку вдосконалення методики та організації обліку й оподаткування.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-145.71

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського